Let’s discover! Czyli przedwakacyjny kurs języka angielskiego z Lingua Stricte!

  Wiosna to nie tylko czas, w którym robimy większe porządki i wymieniamy wnętrze swojej szafy. Wiosną, kiedy słońce zaczyna mocniej przyświecać, zaczynamy planować czas, na który czekamy cały rok, czyli wakacje. Wraz z planowaniem urlopu pojawia się także wiele obaw, dotyczących na przykład wyboru miejsca, do którego chcielibyśmy wyjechać. Jednym z najczęstszych zmartwień dotyczących wakacji za granicą jest niewystarczająca znajomość języka obcego. Angielski – that’s the clue! Wyjeżdżając za granicę nie musisz uczyć się podstawowych zwrotów w języku ojczystym kraju, do którego jedziesz. Aby ułatwić komunikacje na całym świecie, ustanowiono język międzynarodowy, którym jest właśnie angielski! W ośrodkach turystycznych…

 

Wiosna to nie tylko czas, w którym robimy większe porządki i wymieniamy wnętrze swojej szafy. Wiosną, kiedy słońce zaczyna mocniej przyświecać, zaczynamy planować czas, na który czekamy cały rok, czyli wakacje. Wraz z planowaniem urlopu pojawia się także wiele obaw, dotyczących na przykład wyboru miejsca, do którego chcielibyśmy wyjechać. Jednym z najczęstszych zmartwień dotyczących wakacji za granicą jest niewystarczająca znajomość języka obcego.

Angielski – that’s the clue!

Wyjeżdżając za granicę nie musisz uczyć się podstawowych zwrotów w języku ojczystym kraju, do którego jedziesz. Aby ułatwić komunikacje na całym świecie, ustanowiono język międzynarodowy, którym jest właśnie angielski! W ośrodkach turystycznych takich jak hotele, lotniska czy nawet restauracje w większym miastach, nie będzie żadnego problemu z dogadaniem się w tym języku. Dodatkowo w miejscach o większym ruchu turystycznym napisy na znakach umieszczane są również po angielsku.

In trouble, czyli wszystko się może zdarzyć

No tak, w podróży na pewno nie unikniesz niespodziewanych wydarzeń. W sytuacjach kryzysowych znajomość języka często pomaga wyjść z opresji. Spóźniony samolot, zgubiony portfel, zboczenie ze szlaku… W takich sytuacjach liczy się każda informacja zasłyszana od przypadkowo zapytanej osoby. Ze znajomością chociażby podstawowych słów, będziesz bardziej pewny siebie, dzięki czemu łatwiej poradzisz sobie w każdej sytuacji. Co jeszcze jest bardzo ważne, znajomość języka międzynarodowego pozwala na dokładniejsze i lepsze zrozumienie rzeczywistości, w której się znaleźliśmy. W znanych muzeach, czy miejscach wartych zwiedzenia, może nie być możliwości wyboru języka polskiego z ofercie przewodnickiej, ale na pewno będzie tam język angielski. Zatem dzięki temu będziesz mógł lepiej zrozumieć historię i kulturę miejsca, do którego się wybrałeś. A przecież właśnie o to chodzi w poznawaniu!

Hurry up! A dlaczego teraz?

Okres trzech-czterech miesięcy przed wakacjami to idealny czas na rozpoczęcie nauki języka. Nie jest to zbyt wcześnie, dlatego na pewno nie zabraknie ci motywacji do ukończenia kursu. Dodatkowo wszelkie informacje zostaną „na świeżo”, dlatego łatwiej będzie ci je sobie odtworzyć podczas wakacyjnych wojaży. Centrum Szkoleń Językowych Lingua Stricte oferuje kurs tego rodzaju dla osób, które chcą podszkolić swoją znajomość języka w czasie przedwakacyjnym. Śpiesz się, bo słońce sprzyja!

I can speak English! Jak rozmawiać?

Najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest właśnie to, czego boimy się najbardziej, czyli rozmowa. Czy do dogadania się w recepcji hotelowej czy ze stewardessą w samolocie potrzebna ci jest skomplikowana gramatyka, idiomy czy trudne konstrukcje? Tak naprawdę, aby móc dogadać się w języku nie potrzebujesz nawet odmiany czasowników. Centrum Szkoleń Językowych Lingua Stricte oferuje kurs oparty na konwersacjach w języku angielskim i nauce przydatnych zwrotów. Koncentruje się na zagadnieniach, które są niezbędne w podróży, jak również w czasie codziennych konwersacji. Aby zacząć komfortowo podróżować wystarczy nauka pojedynczych zdań czy zwrotów, które mogą nam się przydać w czasie rozmów za granicą. Bardzo ważnym elementem w nauce języka jest także słuchanie, ponieważ rozumienie słowa mówionego jest oczywiście niezbędne, aby wiedzieć o czym mówi nasz rozmówca. Dlatego właśnie Centrum Szkoleń Językowych Lingua Stricte prowadzi zajęcia, w czasie których nauczysz się nie tylko przydatnych zwrotów komunikacyjnych, ale także rozumienia rozmówcy i reagowania w czasie konwersacji. Nie ma nic lepszego niż ćwiczenie umiejętności. Nauka języka z książką może być jedynie uzupełnieniem konwersacji, ale na pewno nie podstawą do osiągnięcia odpowiedniego poziomu komunikacyjnego.

A na zakończenie – be open!

Przede wszystkim jednak to właśnie tzw. „bariera językowa” przeszkadza nam w rozmowie w obcym języku. Każdy ucząc się popełnia błędy i nie należy się ich wstydzić. Pamiętaj, że jeśli nie wybierasz się do kraju anglojęzycznego, to najprawdopodobniej każda z osób, z którymi będziesz rozmawiać, tak samo jak ty uczęszczała na lekcje języka angielskiego. Zatem liczy się przede wszystkim chęć dogadania się, a także otwartość na nieustającą naukę. Niezależnie od klimatu w jaki się wybierasz, zabierz ze sobą obowiązkowo dystans do siebie i odwagę do popełniania błędów! 🙂