Boże Narodzenie za granicą – why not?

Dla wielu z nas święta Bożego Narodzenia to najważniejsze świąteczne wydarzenie w roku. Spotykamy się z rodziną, zarówno tą najbliższą, jak i znacznie dalszą, dlatego też wiele osób z utęsknieniem wyczekuje magicznych chwil spędzonych w otoczeniu najbliższych i choinki. Jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt za granicą. Święta za granicą – why not? Dla większości z nas tradycja w Boże Narodzenie jest najważniejsza, dlatego nie wyobrażamy sobie, aby nie podzielić się opłatkiem z najbliższymi czy nie zaśpiewać wspólnie wigilijnych kolęd. Natomiast wielu z nas z pewnością traktuje również Święta Bożego Narodzenia jako czas…

Dla wielu z nas święta Bożego Narodzenia to najważniejsze świąteczne wydarzenie w roku. Spotykamy się z rodziną, zarówno tą najbliższą, jak i znacznie dalszą, dlatego też wiele osób z utęsknieniem wyczekuje magicznych chwil spędzonych w otoczeniu najbliższych i choinki. Jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt za granicą.

Święta za granicą why not?

Dla większości z nas tradycja w Boże Narodzenie jest najważniejsza, dlatego nie wyobrażamy sobie, aby nie podzielić się opłatkiem z najbliższymi czy nie zaśpiewać wspólnie wigilijnych kolęd. Natomiast wielu z nas z pewnością traktuje również Święta Bożego Narodzenia jako czas na odpoczynek. Zatem spakuj walizki i zafunduj sobie oraz swojej rodzinie święta za granicą. Możemy z powodzeniem wybrać ciekawą ofertę nawet w ostatniej chwili, ponieważ wiele biur podróżniczych oferuje możliwości „last minute”.

Zalety świąt za granicą

Decydując się na święta poza granicami kraju z pewnością można liczyć na odpoczynek. Ominie nas bieganie po sklepach, robienie dużych zakupów czy poszukiwanie prezentów, jak również przygotowywanie ogromnej ilości potraw, a przy tym objadania się. Święta za granicą najczęściej spędzane są w ciepłych krajach. Decydujemy się na ten kierunek z pewnością ze względu na polskie warunki pogodowe, które w zimie potrafią zdecydowanie odstraszyć. Leżąc na plaży czy spacerując po alejkach z palmami przy wysokiej temperaturze, można z całą pewnością naładować baterie i być gotowym na kolejne wyzwania w nowym roku.

Wybierz kierunek

Wybierając kierunek spędzenia świąt za granicą warto zdecydować się przykładowo na Wyspy Kanaryjskie, gdzie przez cały rok temperatura nie przekracza 20 stopni Celsjusza, na egzotyczną Dominikanę czy barwną Tajlandię. W okresie świąt Bożego Narodzenia biura podróży oferują tańsze pakiety w tamtą stronę, a brak dużego grona turystów pozwala na poznanie nowej kultury i odkrywanie ciekawych smaków. Dla tych z nas, którzy wolę białe, pełne śniegu święta oraz aktywny wypoczynek, najlepszym wyborem będzie Austria czy północna część Włoch. To istny raj dla narciarzy z pięknymi górskimi widokami. Dodatkowo, świetnym rozwiązaniem będzie wyjazd do Finlandii i Laponii, skąd pochodzi Święty Mikołaj. Wioska Mikołaja z pewnością będzie nie lada atrakcją dla całej rodziny, a mroźne krajobrazy wprawią w zachwyt każdego miłośnika śniegu.

Świąteczna kolacja

Warto wspomnieć o tym, że większość miejsc noclegowych oferuje organizację kolacji wigilijnej w okresie świątecznym. W tym czasie można również zaopatrzyć się w świąteczny pakiet, który oprócz kolacji, obejmuje również wieczorne, wspólne kolędowanie. Dzięki temu możemy poczuć się jak w czasie tradycyjnych świąt, dodatkowo spędzając czas wraz z rodziną. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to brak konieczności organizowania wydarzeń wigilijnych, co pozwala na oszczędność czasu i spokój w czasie wypoczynku.

Okazja do nauki języka angielskiego

Niezależnie od tego, czy święta za granicą zamierzamy spędzić w francuskich górach, na Wyspach Kanaryjskich czy na wiedeńskim jarmarku, to doskonała okazja do nauki języka angielskiego. Z pewnością w hotelu, na lodowisku czy w sklepie znajomość języka obcego będzie niezastąpiona. Dodatkowo, każdy wyjazd za granicę, to również okazja do poznawania nowych ludzi, dzięki czemu będziemy mieć sposobność szlifowania swoich anglojęzycznych umiejętności.

Angielski w rozmowie

W Centrum Szkoleń Językowych Linga Stricte nasi lektorzy stawiają na praktyczne umiejętności posługiwania się językiem. Każdy z oferowanych przez nas kursów pozwala na zwiększenie zakresu kwalifikacji i na efektywną naukę języka angielskiego. Przekonaj się jakie to proste i bez obaw spędzaj święta za granicą!

 

Wiktoria Florek