Jak uczyć się języka angielskiego online? Part II – Business English

Obecnie Internet daje nam ogromne możliwości uczenia się praktycznie wszystkiego oraz zdobywania informacji na różnorodne tematy. Szczególną popularnością w świecie internetowym cieszy się nauka online języków obcych. W zasięgu ręki mamy możliwość uczenia się angielskiego na różnych platformach, które pomagają w przyswajaniu nowego słownictwa oraz w ćwiczeniu zagadnień gramatycznych. Niektóre z nich, dodatkowo wzbogacone są o nagrania audio czy video, aby móc odpowiednio efektywnie swój język. Nauka angielskiego online nie kończy się zatem jedynie na ćwiczeniu rozmówek czy powtórkach najbardziej popularnych wyrazów. Strony internetowe wzbogacone są o wiele możliwości, takich jak przykładowo nauka języka angielskiego biznesowego online. Dzięki temu poćwiczysz…

Obecnie Internet daje nam ogromne możliwości uczenia się praktycznie wszystkiego oraz zdobywania informacji na różnorodne tematy. Szczególną popularnością w świecie internetowym cieszy się nauka online języków obcych. W zasięgu ręki mamy możliwość uczenia się angielskiego na różnych platformach, które pomagają w przyswajaniu nowego słownictwa oraz w ćwiczeniu zagadnień gramatycznych. Niektóre z nich, dodatkowo wzbogacone są o nagrania audio czy video, aby móc odpowiednio efektywnie swój język.

Nauka angielskiego online nie kończy się zatem jedynie na ćwiczeniu rozmówek czy powtórkach najbardziej popularnych wyrazów. Strony internetowe wzbogacone są o wiele możliwości, takich jak przykładowo nauka języka angielskiego biznesowego online. Dzięki temu poćwiczysz gramatykę na odpowiednio wysokim poziomie, a także będziesz mógł utrwalić słownictwo dotyczące obszaru tematycznego twojej pracy.

Nauka online jest dobrym wsparciem dla uczęszczania na zajęcia nauki języka angielskiego. Pozwoli to nie tylko na lepsze zapamiętanie, ale również na usystematyzowanie oraz utrwalenie wiedzy, którą nabywasz na kursach. Centrum Szkoleń Językowych Lingua Stricte oferuje kursy językowe tego rodzaju, na których nauczysz się swobodnie porozumiewać językiem angielskim również i w pracy.

TED Talks

To znany i lubiany portal z inspirującymi wykładami z różnorodnych dziedzin. Plusem są przede wszystkim napisy w języku angielskim oraz polskim. TED Talks daje możliwości osłuchania się języka specjalistycznego z danej dziedziny. Jednocześnie jednak jest on na tyle zrozumiały, że z pewnością osoby na poziomie średniozaawansowanym nie będą miały problemu ze zrozumieniem treści.

Angielski online z TED Talks to świetna możliwość na podniesienie swoich kwalifikacji w języku stricte z danej dziedziny. Warto korzystać z playlist, gdzie filmiki dobierane są tematycznie. Nie tylko jest to okazja do nauki języka, ale również do poznania wielu ciekawostek, którymi możesz się podzielić na przykład w czasie bankietu czy wyjścia zapoznawczego ze znajomymi z pracy.

British Council

To zdecydowanie jedna z najlepszych dostępnych obecnie platform do samodzielnej nauki angielskiego online. Charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością przygotowanych materiałów, profesjonalizmem oraz uporządkowaniem i rzetelnością. Strona internetowa została przygotowana we współpracy z brytyjskimi lektorami oraz nauczycielami.

Na platformie można znaleźć sekcje wyszczególnione na podstawie określonych zagadnień. Jedną z nich jest właśnie sekcja związana z biznesem oraz pracą. Sekcja zawiera 10 odcinków w języku angielskim przedstawiających określone sytuacje, jakie mogą zdarzyć się w firmie. Do każdego z tych odcinków dodane są również ćwiczenia sprawdzające zrozumienie oraz utrwalające specyficzne słownictwo. Wśród zagadnień można znaleźć odcinki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej, rozmowy telefonicznej czy negocjacji z klientem.

Nauka online to również świetna możliwość na zdobywanie wiedzy i nowych informacji. W sekcji związanej z biznesem i pracą można znaleźć również podcasty dotyczące świata biznesu i pracy wraz z ułatwiającą zrozumienie transkrypcją, jak również artykuły z magazynów biznesowych. Ta metoda pozwoli ci nie tylko na zwiększenie umiejętności językowych, ale również na podniesienie kompetencji w obszarze tematycznym, w którym pracujesz.

Forbes

Zarówno strona, jak i kanał na YouTube pozwalają na efektywną naukę angielskiego online. Prezentowane materiały są wysokiej jakości oraz cechują się przystępnością. Warto przeglądać również artykuły zatytułowane „Most popluar” obecne na pierwszej stronie. Można tam znaleźć ciekawe teksty dotyczące ostatnich trendów, efektywnego zarządzania czasem, czy porady związane z kreowaniem wizerunku. Znajomość luźniejszych tematów w obszarze pracy to gwarancja ożywionej dyskusji.

Nauka języka wymaga czasu oraz systematyczności. W Centrum Szkoleń Językowych Lingua Stricte stawiamy na innowacje i ciekawe rozwiązania. Nasi pedagodzy oferują nowoczesne techniki nauczania, a także wykorzystuję nowe technologie, by jeszcze efektywniej przyswoić sobie pracochłonne zagadnienia Business English.

 

Wiktoria Florek