Jak uczyć się języka angielskiego online? Part I – język użytkowy

Dobrym wsparciem dla uczęszczania na zajęcia nauki języka angielskiego będzie z pewnością samodzielna nauka w domu. Pozwoli to nie tylko na lepsze zapamiętanie, ale również na usystematyzowanie oraz utrwalenie wiedzy, którą nabywasz na kursach. Świetnym narzędzie do tego rodzaju powtórzeń jest możliwość nauki angielskiego online. Opanowanie języka obcego wyda się zatem zdecydowanie mniej skomplikowane, jeśli poznasz odpowiednie oraz dobre strony w sieci, dzięki którym nie tylko opanujesz materiał podstawowy, ale również nauczysz się rozumieć ze słuchu, a także odpowiednio wymawiać dane słowa. Nauka online jest również bardzo efektywna, wymaga jedynie więcej chęci i samozaparcia. Prezentowane poniżej strony internetowe do nauki…

Dobrym wsparciem dla uczęszczania na zajęcia nauki języka angielskiego będzie z pewnością samodzielna nauka w domu. Pozwoli to nie tylko na lepsze zapamiętanie, ale również na usystematyzowanie oraz utrwalenie wiedzy, którą nabywasz na kursach. Świetnym narzędzie do tego rodzaju powtórzeń jest możliwość nauki angielskiego online.

Opanowanie języka obcego wyda się zatem zdecydowanie mniej skomplikowane, jeśli poznasz odpowiednie oraz dobre strony w sieci, dzięki którym nie tylko opanujesz materiał podstawowy, ale również nauczysz się rozumieć ze słuchu, a także odpowiednio wymawiać dane słowa. Nauka online jest również bardzo efektywna, wymaga jedynie więcej chęci i samozaparcia.

Prezentowane poniżej strony internetowe do nauki angielskiego pomogą Ci w skutecznej nauce oraz będą sposobem na to, aby sprawdzić twoje umiejętności oraz wykorzystać je w praktyce. Let’s surf the Net!

Duolingo

Ta kolorowa aplikacja z zabawnym, zielonym ptaszkiem to kompleksowy kurs do nauki online. Wielką zaletą jest możliwość rozpoczęcia nauki od tzw. placement test, czyli testu, który pomaga ustalić na jakim aktualnie jesteś poziomie języka. Dzięki temu możesz zacząć naukę od swojego faktycznego poziomu języka, nie zaniżając go, co sprawi, że z pewnością szybko się zniechęcisz. Aplikacja ignoruje literówki, co oznacza, że strona sprawdza, czy znamy odpowiedź na pytanie, a nie zasady interpunkcji. Niezwykle praktyczne!

Program na stronie posegregowany jest na mniejsze części, dzięki czemu łatwiej jest rozpocząć naukę. Perspektywa uczenia się przez 30 minut czy godzinę może być zniechęcająca, ale 10 minut? Taką krótką lekcję można przecież odbyć stojąc w korku lub czekając w kolejce do lekarza! Nauka online za pomocą Duolingo, to również możliwość prowadzenia skrupulatnych statystyk, dzięki czemu możesz sprawdzić jakie poczyniłeś postępy i ile drogi jeszcze przed tobą. Jest to dostatecznie budujące ze względu na fakt, że nauka języków to długi proces, a „przechodzenie” po drodze mniejszych etapów pozwala a upewnienie się, że podąża się w dobrym kierunku.

BBC Learning English

Doskonała strona! Od niedawna dostępna jest również w nowej, bardziej przejrzystej odsłonie. BBC Learning English oferuje podział względem różnorodności tematycznej, co daje możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Dodatkowo, co dziwić nie powinno, materiały są świetnie przygotowane graficznie. A estetyka przykuwa!

Nauka online pozwala na tworzenie słowniczka do każdej lekcji, a dodatkowo udostępniane są również ćwiczenia sprawdzające widzę po przyswojeniu określonej części materiału. Świetnym rozwiązaniem są krótkie rozmowy w formie radiowych audycji na przeróżne tematy. Dodatkowo BBC Learning English umożliwia pobranie plików nagraniowych oraz transkrypcji.

Listen a minute

Bardzo ciekawa platforma do samodzielnej nauki online. Zawiera mnóstwo nagrań podzielonych według tytułów. Dodatkowo każde nagranie uzupełnione jest kilkoma ćwiczeniami, związanymi z transkrypcją, którą wcześniej można było wysłuchać. Strona przede wszystkim pomaga w doskonaleniu umiejętności rozumienia ze słuchu, co w wypadku nauki angielskiego użytkowego jest szalenie ważne. Skupia się także na ćwiczeniu poprawnej wymowy. Zdecydowanie poleca przy chęci zdobycia umiejętności konwersacyjnych.

Memrise

Strona oferuje możliwość nauki angielskiego online za pomocą kursów. Charakteryzuje się nauką na zasadzie wielokrotnych powtórek po uprzednim wyborze określonego kursu na danym poziomie zaawansowania. System dodatkowo wysyłam maile przypominające, jeśli nie odwiedziło się strony przez pewien czas. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, którzy są roztrzepani i w ciągłym biegu. Dodatkowo strona posiada interesujący interfejs, który zabiera ucznia w galaktyczną przygodę. Warto zatem nawet polecić ją dzieciom!

Obecnie możliwości uczenia się, są nieograniczone. Większość materiałów dobrej jakości można znaleźć w sieci za darmo. Korzystanie ze stron internetowych do nauki online to doskonałe narzędzie, które pozwala na utrwalenie wiedzy językowej. Można ją nabyć na kursach organizowanych przez Centrum Szkoleń Językowych Lingua Stricte. Nasi lektorzy oferują nowoczesne techniki nauczania i nie boją się wykorzystywać nowych technologii, by jeszcze efektywniej uczyć języka.

 

Wiktoria Florek