Jak skutecznie nie uczyć się słówek

Specjalnie dla Was Kochani stworzyliśmy listę jak NIE uczyć się słówek. Niech służy Wam jak najlepiej:-) 1. Zawsze spisuj słowa w zeszycie. Ważne, aby były zapisane jedno obok drugiego, najlepiej 1000 słów na stronę. 2. Jeśli już zapisujesz słówka to tylko jednym kolorem. 3. Nie zwracaj uwagi na wymowę. Jaki to ma sens? 4. Nigdy nie ucz się pełnych wyrażeń. Pojedyncze słowo jest najważniejsze! 5. Spędzaj mało czasu na powtarzaniu albo w ogóle. Przecież masz 1000 słów w zeszycie. Nikt Ci nie wmówi, że się nie uczysz! 6. Nigdy nie próbuj nawet trochę kojarzyć słowa, którego chcesz się nauczyć ze…

Specjalnie dla Was Kochani stworzyliśmy listę jak NIE uczyć się słówek. Niech służy Wam jak najlepiej:-)

1. Zawsze spisuj słowa w zeszycie. Ważne, aby były zapisane jedno obok drugiego, najlepiej 1000 słów na stronę.
2. Jeśli już zapisujesz słówka to tylko jednym kolorem.

gotowy-na-powrot-do-szkoły_1134-12
3. Nie zwracaj uwagi na wymowę. Jaki to ma sens?
4. Nigdy nie ucz się pełnych wyrażeń. Pojedyncze słowo jest najważniejsze!
5. Spędzaj mało czasu na powtarzaniu albo w ogóle. Przecież masz 1000 słów w zeszycie. Nikt Ci nie wmówi, że się nie uczysz!

exchange-of-ideas-222788_640
6. Nigdy nie próbuj nawet trochę kojarzyć słowa, którego chcesz się nauczyć ze słowem w Twoim ojczystym języku.
7.Kategorycznie nie słuchaj muzyki ani nie oglądaj filmów w oryginalnej wersji językowej.
8. Płacz za każdym razem, kiedy nie przypomnisz sobie właśnie „wkuwanego słówka”.

dictionary-1619740_640
9. Pod żadnym pozorem nie twórz krótkich historii lub dialogów z słownictwem, które chcesz opanować! Słówka uczone w kontekście? Bzdura!
10. Nie sprawdzaj czym jest mnemotechnika i jak się przydaje w nauce języka obcego.
11. Nie oglądaj wywiadów, nie czytaj blogów językowych o tym jak poligloci dali radę opanować język obcy. Na pewno kłamią!

smiley-24923_640
12. Nigdy nie przylepiaj karteczek na przedmioty z ich nazwami – tak  robił tylko Pan z kaczuszką w reklamie Allegro na święta. A przecież grudzień dawno za nami!
13. Chodzisz jeszcze do szkoły? Ucz się słownictwa specjalistycznego np. angielski w elektrotechnice. Jesteś inżynierem? Opanuj słowa związane z modą i rodzajem tkanin. Trzeba być wszechstronnym!
14. Nie zapisuj się na żaden kurs językowy, ani indywidualny ani grupowy. Praktyka to archaiczna metoda nabywania umiejętności. Zeszyt z 1000 słówek wystarczy 😉