angielski PRZEZ SKYPE czy FACE TO FACE, rozwiewamy wątpliwości…

Chcesz nauczyć się języka angielskiego, ale brakuje ci czasu, aby uczęszczać na zajęcia do szkoły językowej lub nie chcesz go tracić, dojeżdżając na lekcje? Jest na to sposób!…. Kurs języka angielskiego przez Skype’a! Don’to worry – Skypowe obawy i wątpliwości Wiele osób uważa, że lekcje prowadzone przez Skype nie są na tyle efektywne jak tradycyjne zajęcia. Powszechnie sądzi się, że rozmowa face to face znacznie lepiej wpływa nie tylko na rozumienie treści, ale także na jej przyswajanie. Dodatkowo, często boimy się, że używanie technologii podczas nauki, może spowodować, że poczujemy się zakłopotani, gdy nie wszystko będzie szło po naszej myśli…

Chcesz nauczyć się języka angielskiego, ale brakuje ci czasu, aby uczęszczać na zajęcia do szkoły językowej lub nie chcesz go tracić, dojeżdżając na lekcje?

Jest na to sposób!….

Kurs języka angielskiego przez Skype’a!

Don’to worry – Skypowe obawy i wątpliwości

Wiele osób uważa, że lekcje prowadzone przez Skype nie są na tyle efektywne jak tradycyjne zajęcia. Powszechnie sądzi się, że rozmowa face to face znacznie lepiej wpływa nie tylko na rozumienie treści, ale także na jej przyswajanie. Dodatkowo, często boimy się, że używanie technologii podczas nauki, może spowodować, że poczujemy się zakłopotani, gdy nie wszystko będzie szło po naszej myśli lub gdy nie będziemy w stanie poradzić sobie z niedogodnościami związanymi z elektroniką. Przed angielskim przez Skype’a odstrasza nas także obawa niskiej jakości słyszalności nauczyciela lub sposobu w jaki my możemy brzmieć przy pomocy komunikatora.

Nie ma się jednak czego bać! W Centrum Szkoleń Językowych Lingua Stricte znajdziesz jedynie wykwalifikowanych nauczycieli, którzy również podczas lekcji angielskiego przez Skype’a pomogą osiągać ci wyższe wyniki i doskonalić umiejętności językowe.

English skills, czyli skypowe umiejętności językowe

W czasie lekcji przez Skype ćwiczysz tak samo jak w przypadku tradycyjnych zajęć, wszystkie umiejętności językowe potrzebne do odpowiedniego komunikowania się.

A są to:

  • Rozumienie – dzięki rozmowie nauczysz się lepiej rozumieć mówiony tekst w obcym języku. Co jest bardzo ważne w przypadku lekcji przez Skype’a, to możliwość praktykowania rozumienia w sytuacjach kiedy coś między nami pośredniczy, tak jak w tym przypadku komunikator. Pozwoli to na uniknięcie stresu w sytuacjach, w których rozmowa nie będzie odbywała się w komfortowych warunkach, np. podczas jazdy taksówką, kiedy rozmawiamy z kierowcą odwróconym do nas plecami.
  • Mówienie – również jak w przypadku rozumienia, mówić uczymy się dzięki… rozmowie! Dzięki lekcjom przez Skype’a będziemy starali się mówić wyraźnie i głośniej, co sprawi, że z pewnością poprawimy naszą pewność siebie podczas rozmowy, a także od samego początku będziemy mieli okazję ćwiczyć wyraźne mówienie w obcym języku.
  • Czytanie – oczywiście, tak samo jak w przypadku tradycyjnych zajęć, możesz używać z lektorem wspólnego podręcznika, dzięki czemu będziesz mieć okazję ćwiczyć czytanie. Jeśli jednak nie chcesz kupować podręcznika, podczas lekcji możecie posługiwać się gotowymi artykułami online w języku angielskim, dzięki temu nie będzie konieczności drukowania ich na zajęcia. Dodatkowo dostęp do takiego rodzaju materiałów jest nieograniczony.
  • Pisanie – najczęściej podczas lekcji przez Skype’a używa się tablicy wirtualnej. Za jej pomocą nauczyciel widzi, co piszesz i w jaki sposób rozwiązujesz określone zadanie. W tym samym czasie on również może nanieść swoje poprawki czy uwagi.

Get access, czyli dlaczego warto uczyć się angielskiego przez Skype’a?

  • Przede wszystkim – łatwość w dostępie. Kurs angielskiego przez Skype’a może odbywać się w każdym miejscu, w którym tylko będziesz mieć dostęp do Internetu. Mogą z tego korzystać zarówno osoby mieszkające w małych miejscowościach i nie mające dużego wyboru nauczyciela, jak i te, które z powodu wielkości miasta nie chcą tracić czasu dojeżdżając na zajęcia.
  • Bezstresowo – lekcje odbywają się najczęściej u ciebie w domu. Na zajęcia możesz „przychodzić” w piżamie, jaka również z kubkiem swojej ulubionej herbaty. Nie musisz stresować się pobytem w obcym miejscu.
  • Lekcje o niestandardowych godzinach – możesz samodzielnie wybrać godzinę, w której odpowiadają ci zajęcia bez ograniczania się do normowanych godzin pracy szkoły. Lekcje mogą odbywać się także w weekendy oraz wieczorami!

Jak widać, kurs angielskiego przez Skype’a jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie czas i możliwość dopasowania do swoich potrzeb. Oczywiście, jeżeli dla kogoś zdecydowanie lepiej i wygodniej jest uczyć się face to face, nie ma w tym najmniejszego problemu! Żadna z tych opcji nauki nie jest lepsza, ani gorsza. Należy jedynie pamiętać, ze ograniczenia związane z dojazdami na zajęcia czy wyborem pory lekcji, nie są „nie do przeskoczenia”!

 

Wiktoria Florek