Egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego

„Certyfikat z języka polskiego jako obcego jest jedynym państwowym dokumentem poświadczającym znajomość języka polskiego. Do egzaminu przystępują osoby, które chciałyby udokumentować poziom swej biegłości w języku polskim. Najczęściej czynili to dotychczas cudzoziemcy studiujący lub pracujący w Polsce, ale ostatnio zgłasza się także wiele osób pragnących poświadczyć znajomość języka polskiego przy staraniu się o polskie obywatelstwo (na podstawie Ustawy o obywatelstwie polskim z 15 sierpnia 2012 r.).” – certyfikatpolski.pl

nauka i egzamin
pytania egzaminacyjne

Kto i w jakim celu podchodzi do egzaminu?

Jednym z najważniejszych powodów, dlaczego wiele osób podchodzi do egzaminu z języka polskiego jako obcego jest wcześniej wspomniana możliwość uzyskania obywatelstwa polskiego. Innymi również istotnymi czynnikami, które wpływają na decyzje przystąpienia do Państwowego egzaminu certyfikacyjnego to m.in.

  • Zatrudnienie w Polsce. Aktualnie wielu pracodawców wymaga od swoich poacowników – cudzoziemców posiadania certyfikatu poświadczającego znajomość języka polskiego na danym poziomie. Ułatwia to otrzymanie stałego kontraktu na stanowiskach wymagJĄcych posługowaniem się j. polskim.
  • Studia w Polsce. Certyfikat zdobywają też zagraniczni studenci odbywający w Polsce studia lub cudzoziemcy starający się o miejsce na polskiej uczelni. Certyfikat zwalnia osoby planujące dalszą naukę w Polsce z językowych kursów przygotowawczych przed rozpoczęciem studiów.
  • Egzaminy maturalne. Władze oświatowe niektórych krajów uznają poświadczenie znajomości języka polskiego, jako kolejnego języka obcego, za dokument uprawniający do uzyskania dodatkowych punktów w trakcie egzaminu maturalnego.

Kurs przygotowujący do egzaminu z Lingua Stricte

Na kursie powtórzysz i przećwiczysz:

  • zasady gramatyczne, zwłaszcza wyjątki, wszelkie nieregularności , jak je rozpoznać i gdzie zastosować.
  • wszystkie sprawności językowe: mówienie. Przed Tobą wiele dialogów, odgrywania scenek sytuacyjnych.
  • czytanie z zrozumieniem. Dowiesz się jak przeczytać tekst i szybko wychwycić szczegóły.
  • rozumienie ze słuchu. Nawet jeśli nie masz na co dzień kontaktu z Polakami, z Nami nauczysz się „słyszeć”.
  • pisanie. Zasady gramatyczne, interpunkcja, styl, a przede wszystkim pomysł na tekst. Jak napisać dobry tekst? Tego dowiesz się tylko u Nas.

Gdzie i kiedy można podejść do egzaminu?

Wszystkie dostępne terminy oraz miejsca egzaminu możesz znaleźć na stronie certyfikatpolski.pl

Dołącz do kursu!