3 międzynarodowe wydarzenia w 2019!

Międzynarodowe wydarzenia to świetna okazja do zaplanowania ciekawego wyjazdu za granicę. Można nie tylko lepiej poznać kulturę i tradycję danego kraju, ale również przeżyć niezapomniane chwile w towarzystwie mieszkańców. Wydarzenia kulturowe tego rodzaju to bowiem czas, w którym spotykają się przede wszystkim mieszkańcy danego państwa. Dzięki temu pojawia się doskonała okazja do zawarcia niecodziennych znajomości oraz poznania kultury. To w końcu świetna sposobność na to, by spędzić miło i przyjemnie czas w gronie najbliższych czy nowo poznanych osób. Dowiedz się, jakie międzynarodowe eventy będą organizowane w 2019 roku. Karnawał w Wenecji 16 lutego – 5 marca   Chyba każdy słyszał…

Międzynarodowe wydarzenia to świetna okazja do zaplanowania ciekawego wyjazdu za granicę. Można nie tylko lepiej poznać kulturę i tradycję danego kraju, ale również przeżyć niezapomniane chwile w towarzystwie mieszkańców. Wydarzenia kulturowe tego rodzaju to bowiem czas, w którym spotykają się przede wszystkim mieszkańcy danego państwa. Dzięki temu pojawia się doskonała okazja do zawarcia niecodziennych znajomości oraz poznania kultury. To w końcu świetna sposobność na to, by spędzić miło i przyjemnie czas w gronie najbliższych czy nowo poznanych osób. Dowiedz się, jakie międzynarodowe eventy będą organizowane w 2019 roku.

Karnawał w Wenecji 16 lutego – 5 marca

  Chyba każdy słyszał już o najpopularniejszych europejskich karnawale, który rok rocznie odbywa się w Wenecji. Wówczas nieliczni, zniecierpliwieni mieszkańcy najbardziej romantycznego miasta świata wylegają na ulicę w charakterystycznych maskach i przemykają wąskimi uliczkami na prywatne przyjęcia, odbywające się na najwyższych piętrach tutejszych pałaców. Do Wenecji w czasie karnawału przyjeżdża mnóstwo ludzi z całego świata, co oznacza, że jest to niesamowita okazja do nawiązania nowych znajomości.

Mówi się, że tradycja karnawału w Wenecji pojawiła się już w XI wieku. Najsłynniejsze i najbardziej huczne obchody miały jednak miejsce w epoce renesansu. Wówczas lubowano się w barwnych, bogatych zabawach, a karnawał ubóstwiano do tego stopnia, że rozpoczynano go już październiku! Dzisiaj kulminacja karnawału trwa zaledwie dziesięć dni, jednak dawny przepych pozostał niezmieniony. Co roku karnawałowe szaleństwo rozpoczyna się od efektownego pochodu, który wyrusza spod Arsenału, wiedzie wzdłuż Zatoki Świętego Marka i kończy się przy bazylice. Przy dzwonnicy św. Marka następuje oficjalne otwarcie karnawału okraszone przemówieniem, zachęcającym do wspaniałej zabawy. W czasie tego wyjątkowego czasu w roku, codziennie odbywają się liczne bale i pokazy masek. W czasie karnawału można znaleźć wiele płatnych, jak i niepłatnych wydarzeń. Wiele z nich odbywa się po prostu na ulicy lub placach, dlatego każdy z przybyłych może się czuć na nie zaproszony.

Oktoberfest w Monachium 21 września – 6 października

To chyba jeden z najbardziej popularnych festiwali w Europie, a z pewnością najpopularniejsze międzynarodowe wydarzenie w 2019 roku w Niemczech. Oktoberfest to dożynki chmielne organizowane w Monachium od 1810 roku i jest to jeden z największych festynów ludowych na świecie – ostatnich latach przeciętna liczba odwiedzających wynosiła ok. 6 milionów ludzi. Do roku 1871 odbywał się w październiku, natomiast od roku 1872 początek imprezy został przesunięty na wrzesień. W trakcie trwania festynu spożywane jest około 5 milionów litrów piwa, sprzedawanego tradycyjnie w litrowych kuflach tzw. Maßkrug.

Festyny nazywane Oktoberfestem nie były w Bawarii rzadkością. Ich celem było zużycie piwa z mijającego sezonu browarskiego, zanim rozpoczęto warzyć nowe. Ponieważ Bawarskie Prawo Czystości z 1516 roku zezwalało na warzenie piwa tylko od 29 września do 23 kwietnia, przypadały tego typu festyny właśnie na okres przełomu września i października. Późniejsze festiwale stały się domeną organizacyjną niemieckich królów, dlatego tez przeszły do tradycji. Oktoberfest odbywa się w tym czasie niemalże w każdym miejscu w mieście. Większość piwa sprzedawana jest w barach i karczmach, ale można też wybrać się na place czy ulice, gdzie można spotkać specjalnie porozstawiane namioty i budki, w których sprzedawane jest tradycyjne piwo.

Święto Ognia w Walencji 15 – 19 marca

Fallas de Valencia lub Fiesta de Las Fallas to hiszpańskie święto o charakterze festiwalu. Głównym elementem święta są rzeźby tworzone z kartonu, plastrów, wosku i drewna, wykonywane według projektów zawodowych artystów plastyków, które płoną na ulicach miasta w ostatnim dniu świąt – 19 marca. Każdej grupie rzeźb towarzyszy mniejsza grupa, wykonana przed dzieci z danej dzielnicy lub osiedla, tę mniejszą grupę nazywamy 'ninots’ (dziecięca).

Początki święta w Walencji sięgają XVI wieku, kiedy to tutejsi cieśle postanowili uczcić swego patrona św. Józefa, paląc konstrukcje tworzone z drewnianych odpadów. Z czasem niektóre z nich zaczęły przybierać kształty ludzkie, by ostatecznie przekształcić się w formy znane współcześnie oraz karykatury znanych osób. Wiele źródeł historycznych sięga również do czasów Cesarstwa rzymskiego, gdy na fiestach zwanych saturnaliami żegnano zimę. Dzisiejsza zabawa jest mieszaniną obu źródeł.

Międzynarodowe eventy 2019 to doskonała okazja to wspólnej zabawy, jak również poznania kultury danego kraju. W czasie wydarzeń tego typu można poznać wielu ludzi, nie tylko z Europy, ale z różnorodnych krańców świata, co pozwala na zawarcie nowych znajomości, jak i na praktykę i naukę języka angielskiego. Podróżuj, odkrywaj i ucz się języka!

 

Wiktoria Florek